Телерадіокомпанія «Об’єктив» - 16 років в ефірі

НАША ІСТОРІЯ

          У травні 1995 рокуна каналі УТ-1 вийшла перша тематична передача Могилів-Подільського районного теле-радіо-мовного комітету, присвячена Дню Перемоги.Свіжі новини, актуальні та злободенні теми придністровського краю щотижня привертали все більшу глядацьку аудиторію Могилів-Подільського району.

          Більш сучасних обрисів комітет набрав у березні 1998 року, коли його директором став Михайло Колісник. Прийшли нові молоді спеціалісти – журналіст Тетяна Мозгова, диктор Алла Гаврилюк, оператор Олег Михайлов. Це був період пошуку власного стилю, нових ідей та власних шанувальників. Радіопередачі під назвою «Новини Могилів-Подільщини» виходили тричі на тиждень в ранковому ефірі, а телевипуски - щопонеділка.

          Незважаючи на фінансові труднощі, матеріальна база поновлювалась новою телевізійною апаратурою. У цьому комітету сприяли засновники – Могилів-Подільська райдержадміністрація та районна рада.

          2002 рік став особливо знаковим для творчого колективу. Вдалося отримати ліцензію на право виходу радіопрограм в ефірному мовленні. Обсяг мовлення виріс до 2 годин 45 хвилин на тиждень. Пройшла реорганізація – комітет отримав назву Могилів-Подільськарайонна телерадіокомпанія «Об’єктив». І найголовніше – Вінницька обласна телерадіокомпанія виявила бажання співпрацювати з «Об’єктивом». З 2002 по 2004 роки в ефірі ВДТ-6 виходили 25-хвилинні програми новин. Про життя, здобутки та перспективи Могилів-Подільського району дізнавалися не лише місцеві жителі, а й мешканці усієї Вінниччини. Творчий колектив складався всього з чотирьох фахівців - директора Михайла Колісника, диктора Алли Гаврилюк, кореспондента Людмили Колесник та оператора Олега Михайлова. Протягом кількох років вдалося підготувати 5 документальних фільмів «Дністровий край», «Обездолене дитинство», «Дністровий рубіж», «На сторожі кордону», «Освіта Могилів-Подільщини», які увійшли у золотих фонд ТРК.   

        У 2007 році телерадіокомпанію очолила Людмила Колесник. У 2010 році ТРК «Об’єктив» стала комунальним підприємством, а її засновником – Могилів-Подільська районна рада.

Сьогодні ТРК «Об’єктив» працює у сфері радіожурналістики. Телерадіокомпанія одна із перших в області започаткувала створення передач у новітньому DVD-форматі. Слухачі мають можливість у понеділок, вівторок, середу, четвер та п’ятницю о 6.30 годині чути випуск свіжих новин.

        Оперативно працює клуб позаштатних кореспондентів з числа сільських мешканців, які допомагають колективу бути в курсі важливих подій на селі.

Творчий колектив «Об’єктиву» працює у постійному енергійному ритмі. В ефірі втілюються сучасні творчі ідеї, нові радіо-проекти, які відображають потреби суспільства та видозміни сучасного медійного простору.

КОНЦЕПЦІЯ  КП ТРК «ОБ’ЄКТИВ»- випуск інформаційних, просвітницьких, культурологічних, дитячих та розважальних передач.

НАШЕ ЖИТТЯ – інформаційний випуск оперативних і гарячих новин з життя територіальної громади в усіх сферах діяльності.  

ПИТАННЯ ЧАСУ – це інтерв’ю з відомими людьми нашого краю на суспільно-важливі теми, з депутатами усіх рівнів.  

СОЦІУМ -  пізнавально-просвітницька передача, в якій виступають фахівці різних сфер діяльності. Це корисні поради, роз’яснення законодавчих змін та консультації.  

СВІТЛИЦЯ -  мистецька передача. Тут головні рубрики  – «Ветерани – гордість наша», «Історія одного села», «На них тримається світ», «Одна доля», «Струни творчості» та інші. Пропагуємо фольклорно-пісенні традиції нашого краю – у рубриці «Пісенне мереживо» звучать  пісні у виконанні народних колективів та аматорів народного мистецтва.

ШКІЛЬНА РАДІО-КРАЇНА - під такою назвою четвертий рік поспіль діє радіо-проект дитячих передач. У ньому беруть участь майже 30 учнів 8 загальноосвітніх шкіл району. Головні творці передач - ініціативні, творчі, енергійні та допитливі діти. Юні журналісти та ведучі відповідально ставляться до своїх обов’язків у творенні та запису передач, постійно працюють над текстами та інтонацією їх читання, тренують голос. Дитячі передачі – надзвичайно цікаві, насичені свіжістю та енергійністю.

МУЗИЧНА ВІТАЛЬНЯ – це розважальнапередача, яка дарує слухачам приємні вітальні сюрпризи, радість, любов, повагу рідних та друзів.  Готує передачу ведуча програм Алла Гаврилюк. Мелодійні звуки «Музичної вітальні» дісталися не тільки до осель жителів Могилів-Подільщини, навколишніх районів, а й багатьох міст України, та й за рубежем - республіка Молдова, Єгипет, Росія.  

НАШІ ПЕРЕМОГИ:

  • Нагрудний знак ІІ ступеня «Відмінний прикордонник» за висвітлення прикордонної тематики, Державна прикордонна служба України, 2005 рік;
  • Диплом премії «Смарагдова ліра» у номінації «Журналістика» (радіо і телебачення), Державна прикордонна служба України, 2006 рік;
  • Грамота Національної ради з питань телебачення і радіомовлення за вагомий внесок у розвиток електронних ЗМІ, 2010 рік.